16 marca 2014

Podsumowanie 20 kolejki I ligi

Za nami 20 kolejka rozgrywek o Mistrzostwo I ligi w sezonie 2013/2014.

Nie obyło się bez niespodzianek na I-ligowych stadionach. Jako sporą sensację należy upatrywać zwycięstwa Puszczy Niepołomice nad Olimpią Grudziądz 1:0, stratę punktów przez PGE GKS Bełchatów (1:1 z Chojniczanką), oraz zwycięstwo Can-Pack Okocimskiego Brzesko nad GKS Katowice.
W derbach małopolski Termalica Bruk Bet Nieciecza podzieliła się punktami z Kolejarzem Stróże, ratując remis w ostatniej minucie meczu (bramkę zdobył znany z występów przy Okocimskiej Jakub Czerwiński)

Dolcan Ząbki 4-2 Stomil Olsztyn
Łukasz Sierpina 32, 35, Dariusz Zjawiński 69, Grzegorz Piesio 78 – Piotr Darmochwał 25, Karol Żwir 90

Energetyk ROW Rybnik 1-1 GKS Tychy
Łukasz Bałuszyński 4 – Paweł Smółka 83 (k)

Arka Gdynia 2-1 Wisła Płock
Bartosz Ślusarski 50, Mateusz Szwoch 81 – Piotr Wlazło 47

Górnik Łęczna 0-0 Flota Świnoujście

Miedź Legnica 2-2 Sandecja Nowy Sącz
Radosław Bartoszewicz 13, Jakub Chrzanowski 87 – Tomasz Margol 3, Mateusz Bartków 90

GKS Katowice 0-1 Okocimski KS Brzesko
Michał Nawrot 78

W 20 kolejce na placu gry pojawiło się pięciu byłych Piwoszy:

Piotr Darmochwał (Stomil Olsztyn) – 90 minut i gol w spotkaniu Dolcan – Stomil (4:2)
Daniel Chyła (Chojniczanka) – 90 minut w spotkaniu PGE GKS Bełchatów – Chojniczanka (1:1)
Jakub Czerwiński (Termalica Nieciecza) – 90 minut i gol w spotkaniu Kolejarz Stróże – Termalica (1:1)
Idrissa Cisse (Energetyk ROW Rybnik) – 81 minut w spotkaniu Energetyk – GKS Tychy (1:1)
Paweł Smółka (GKS Tychy) -90 minut i gol w spotkaniu Energetyk – GKS Tychy (1:1)