16 listopada 2013

Niezatapialna Flota, Okocimski z punktem

Po niezwykle emocjonującym meczu, oraz walce do ostatniego gwizdka Okocimski KS Brzesko zremisował u siebie z Flotą Świnoujście 1:1

Wielką niespodzianką było pojawienie się w wyjściowym składzie Jarosława Paleja. Doświadczony goalkeeper z konieczności musiał zastąpić chorego Marka Pączka (któremu zyczymy szybkiego powrotu do zdrowia). Popularny „Czujnik” nie zapomniał jednak jak się broni i zaprezentował się z bardzo dobrej strony w swoim debiucie w I lidze.

Okocimski pierwszą ciekawą akcję przeprowadził już w 3 minucie. Osamotniony Michał Szewczyk podciągnął piłkę w głąb połowy Floty, niestety akcję zakończyło niecelne podanie i strata piłki przez Piwoszy. W 9 minucie Maciek Termanowski wpadł w pole karne i miał do wyboru trzech partnerów, jednak jego podanie po przekątnej nie znalazło adresata.

Flota zaatakowała po raz pierwszy w 11 minucie spotkania. Kąśliwy strzał Arifovicia z woleja po mocno improwizowanej akcji gości, bez większych problemów obronił Jarosław Palej.
W 17 minucie Flota wyszła na prowadzenie. Niefrasobliwe zachowanie obrony Okocimskiego przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykorzystał Krzysztof Bodziony, który najwyżej wyskoczył do piłki i umieścił ją obok słupka. W 20 minucie mogło być już 0:2. Niewiada minął kilku obrońców Piwoszy i wyłożył piłkę Wrześniowi, który z pierwszej piłki posłał futbolówkę obok słupka.

Od 24 minuty coraz częściej do głosu dochodzili Piwosze, których przewaga w tym meczu wyraźnie była widoczna. Piwosze zepchnęli gości wyłącznie do obrony. Gracze ze Świnoujścia nie potrafili wyjść poza „16-stkę”

W 42 minucie spotkania Arek Ryś ratuje swój zespół przed strata gola wybijając w ostatniej chwili piłkę spod nóg rozpędzonego Arifovicia.
Jeszcze przed przerwa Okocimski mocniej przycisnął Flotę dwoma groźnymi akcjami. Najpierw Forenc za daleko wyszedł z bramki przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Piotrek Darmochwał został uprzedzony przez Zalepę przy główce, piłka trafia do Termanowskiego, lecz jego strzał z daleka wylądował w rękach bramkarza Floty.
Chwilę później po rzucie wolnym wykonywanym przez Wojcieszyńskiego Konrad Cebula dopadł do piłki i wolejem posłał piłke tuz przy słupku bramki Floty.

Po przerwie przewaga Piwoszy była nadal widoczna, brakowało tylko wykończenia akcji. W 67 minucie Darmochwał do końca walczył o piłkę, podał ją wprost na głowę Szewczyka, lecz Forenc wyciągnął się jak struna i przeniósł piłkę nad poprzeczką!

Kolejne minuty to próby zaskoczenia Forenca przez Wojtka Wojcieszyńskiego i Michała Szewczyka, które nie przyniosły bramki dla OKS-u

W 91 minucie Okocimski osiagnął to o co walczył od ponad miesiąca. Po kotle w polu karnym Floty do piłki dopada Wojcieszyński, uderza na bramkę, piłka zostaje wybita z linii bramkowej przez obrońców Floty, lecz sędzia Szczech pokazuję na środek boiska i mamy zasłużone wyrównanie.

Okocimski mimo iż przeważał w tym spotkaniu może dopisać tylko jeden punkt do swojej ligowej zdobyczy. Walka do końca po raz kolejny okazała się kluczem do „sukcesu” Piwoszy. Przed Okocimskim jeszcze jedno spotkanie tej jesieni, które trzeba wygrać. Tylko 3 punkty pomogą nam opuścić ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Po grze Piwoszy widać iż ten cel jest jak najbardziej realny. Dzisiejsza gra pokazała że Okocimski jest naprawdę dobrą drużyną w stawce pierwszoligowców, brakuje tylko szczęścia i wykończenia akcji. Podopieczni Piotra Stacha są w stanie wywalczyć komplet punktów juz za tydzień. Warunek jest jeden… pokonać będącą ostatnio na fali Sandecję.

Okocimski KS Brzesko 1-1 Flota Świnoujście
Wojciech Wojcieszyński 90 – Krzysztof Bodziony 17

Okocimski: 1. Jarosław Palej – 22. Konrad Wieczorek, 23. Radosław Jacek, 21. Arkadiusz Ryś, 16. Mateusz Niechciał – 99. Maciej Termanowski (57, 10. Damian Buras), 91. Michał Nawrot, 7. Konrad Cebula (57, 9. Patryk Stefański), 11. Wojciech Wojcieszyński, 8. Piotr Darmochwał (70, 6. Bartosz Sobotka) – 82. Michał Szewczyk.

Flota: 12. Konrad Forenc – 3. Radosław Jasiński (31, 7. Mateusz Szałek), 17. Michał Stasiak, 2. Sebastian Zalepa, 6. Marek Opałacz – 19. Mateusz Wrzesień, 8. Marek Niewiada, 15. Martins Ekwueme (58, 4. Piotr Kieruzel), 18. Krzysztof Bodziony, 11. Rafał Grzelak – 20. Ensar Arifović (80, 21. Bartosz Śpiączka).

żółte kartki: Wieczorek, Jacek, Niechciał, Wojcieszyński – Jasiński, Ekwueme, Opałacz, Arifović.
czerwona kartka: Marek Opałacz (85. minuta, Flota, za drugą żółtą).

sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).