4 listopada 2013

Było zwycięstwo, była porażka, teraz czas na remis z GKS-em

Okocimski KS Brzesko zremisował w spotkaniu 15 kolejki I ligi z GKS-em Tychy 0:0

Od samego początku obie drużyny grały rozważnie, bez ryzyka. W 6 minucie Okocimski miał dobrą okazję do objęcia prowadzenia. Wojtek Wojcieszyński został obsłużony doskonałym podaniem, lecz nie wykorzystał dogodnej sytuacji. W 11 minucie Wojcieszyński był faulowany na 19 m. Rzut wolny z dobrego miejsca wykonywał Bartosz Sobotka, lecz trafił prosto w mur. W 14 minucie zaatakowali goście z Tychów. Groźnie z woleja uderzył Małkowski, lecz na straży był goalkeeper Piwoszy Marek Pączek.
W 16 minucie kolejna znakomita okazja Piwoszy do strzelenia bramki. Piotr Darmochwał został obsłużony idealną piłką lecz nie potrafił jej opanować i obrońcy GKS-u zażegnali zagrożenie pod swoją bramką.
W 22 minucie Maciek Termanowski ładnie przyjął piłkę i gdy miał już oddać strzał, obrońcy gości ściągnęli mu piłkę z nogi. Trzy minuty później kapitan drużyny Radosław Jacek uderzył futbolówkę z rzutu wolnego z 30 metrów, lecz piłka poszybowała wysoko nad bramką.
W 29 minucie Piwosze powinni objąć prowadzenie. Piotr Darmochwał główkował z najbliższej odległości, lecz minimalnie niecelnie.
W 36 minucie Bartosz Sobotka dośrodkowywał z rzutu wolnego, Piotr Darmochwał uderzył piłkę głową i sprawił sporo kłopotów bramkarzowi z Tychów, który z największym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.
W 43 minucie mieliśmy doczynienia z sytuacją w której obronca gości ewidentnie odpychał Wojtka Wojcieszyńskiego w polu karnym, lecz sędzie Jacek Małyszek nakazał grać dalej, nie dyktując należnego Piwoszom karnego.
W 52 minucie zamieszanie po wrzutce z rzutu wolnego Małkowskiego, ostatecznie opanowane przez brzeszczan.
W 67 minucie kolejna znakomita sytuacja na objęcie prowadzenia. Darmochwał z najbliższej odległości przegrywa pojedynek z Markiem Igazem.
Ostatnie 10 minut to walka Piwoszy na 110% o zdobycie zwycięskiej bramki. Okocimski atakował z każdej strony boiska, lecz nie potrafił zdobyć gola. W samej końcówce Damian Buras miał dogodną sytuację na bramkę, lecz zabrakło precyzji i piłka poszybowała nad bramką.

Piwoszom na pewno nie można odmówić zaangażowania i walki w tym meczu. Zabrakło szczęścia i lepszej postawy sędziego Małyszka, który śmiało mógł pokazać na „wapno” w 43 minucie spotkania.
Okocimski dopisuje punkt do swojego dorobku i już przygotowuje się na wyjazdowy mecz z Wisłą Płock w najbliższą sobotę

Wielkie słowa uznania i podziękowania w imieniu zawodników kieruję w stronę Naszych Kibiców, którzy przez całe spotkanie głośno dopingowali Piwoszy, oraz przygotowali wspaniałą oprawę. Dziękujemy

Okocimski KS Brzesko – GKS Tychy 0:0

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Okocimski KS Brzesko: 25. Pączek – 22. Wieczorek (87, 16. Niechciał), 23. Jacek, 21. Ryś, 6. Sobotka – 87. Szewczyk, 91. Nawrot, 7. Cebula, 99. Termanowski (64, 10. Buras), 8. Darmochwał – 11. Wojcieszyński (72, 9. Stefański).
Trener Piotr Stach.

GKS Tychy: 53. Igaz – 7. Małkowski, 19. Kopczyk (48, 21. Balul), 17. Masternak, 28. Mączyński Ż, Ż – CZ (89.) – 18. Mąka (80, 31. Chomiuk), 4. Žunić Ż, 10. Lisowski Ż, 23. Čarnota, 16. Dzięgielewski (87, 5. Gąsior) – 9. Smółka.