27 października 2013

Porażka w Olsztynie

Okocimski KS Brzesko przegrał w spotkaniu 14 kolejki I ligi ze Stomilem Olsztyn 2:0.

.

Bardzo dobrze ułożył się początek spotkania dla gospodarzy z Warmii. Już w siódmej minucie podopieczni Adama Łopatko objęli prowadzenie. Przed polem karnym sfaulowany został Dominik Kun. Do piłki podszedł Paweł Głowacki i uderzył tak precyzyjnie, że Marek Pączek nie miał innego wyjścia jak skapitulować. W 27 minucie Dominik Kun podwyższył wynik na 2:0, który przytomnym strzałem z powietrza zmusił Pączka po raz drugi do kapitulacji. W 33 minucie spotkania zamiast gola kontaktowego, mogliśmy mieć już 3:0! Tomasz Bzdęga popisał się dryblingiem po czym kropnął potężnie w światło bramki i tylko parada naszego bramkarza uratowała Piwoszy. W drugiej połowie Okocimski zaczął grać lepiej, lecz bardzo nie skutecznie. Najpierw w 53 minucie Piotr Darmochwał zdecydował się na strzał z dystansu, lecz znakomicie zachował się bramkarz Stomilu, który uchronił swój zespół przed stratą gola.
W 59 minucie Okocimski miał najlepszą okazję do zdobycia kontaktowej bramki. Ładnie na bramkę uderzył Wojciech Wojcieszyński, lecz ponownie górą był Piotr Skiba.
W 70 minucie bramkarz Stomilu musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. Jego miejsce zajął były zawodnik Piwoszy Dawid Mieczkowski, który po raz pierwszy wystąpił w rozgrywkach I ligi w tym sezonie.
W 87 minucie Okocimski trafia do siatki rywali, ale sędzia odgwizduje spalonego. Chwilę później Piotr Darmochwał strzelał zza pola karnego, lecz futbolówka po jego uderzeniu powędrowała minimalnie obok bramki Mieczkowskiego. Do ostatniego gwizdka obraz gry się już nie zmienił. Stomil nie dał sobie strzelić bramki i zwyciężył w tym spotkaniu 2:0

Stomil Olsztyn 2-0 Okocimski KS Brzesko
Paweł Głowacki 7, Dominik Kun 27

Stomil: 82. Piotr Skiba (72, 25. Dawid Mieczkowski) – 18. Janusz Bucholc, 4. Dawid Kucharski (90, 15. Arkadiusz Mroczkowski), 3. Rafał Remisz, 27. Kamil Hempel – 21. Łukasz Jegliński, 7. Paweł Głowacki, 55. Grzegorz Lech, 13. Dominik Kun – 9. Tomasz Bzdęga, 77. Paweł Łukasik (51, 24. Karol Żwir).

Okocimski KS: 30. Marek Pączek – 22. Konrad Wieczorek, 23. Radosław Jacek, 21. Arkadiusz Ryś, 6. Bartosz Sobotka – 9. Patryk Stefański (69, 17. Robert Smoliński), 26. Bruno Żołądź (46, 87. Michał Szewczyk), 91. Michał Nawrot, 20. Damian Buras (75, 7. Konrad Cebula), 8. Piotr Darmochwał – 11. Wojciech Wojcieszyński.

żółte kartki: Łukasik, Żwir – Jacek, Darmochwał.

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).
widzów: 1000.