9 października 2013

Porażka Piwoszy z "biało zielonymi" z Grudziądza

Okocimski KS Brzesko przegrywa spotkanie w ramach 12 kolejki I ligi z Olimpią Grudziądz 3:1.

Podopieczni Piotra Stacha osłąbieni brakiem kontuzjowanego Daniela Bruda, oraz pauzujących za kartki Mateusza Niechciała i Konrada Wieczorka znakomicie rozpoczęli spotkanie. Już w 5 min. Piotr Darmochwał otrzymał prostopadłe podanie z własnej połowy i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza Olimpii Bartosza Fabiniaka.
Szybko stracona bramka nie podłamała gospodarzy, którzy już w 13 min. doprowadzili do wyrównania. Adam Cieśliński zaryzykował i indywidualnym rajdem minął kilku zawodników Okocimskiego, wrzucił w pole karne i z najbliższej odległości głową piłkę do siatki wpakował Maciej Kowalczyk.
Po zdobyciu bramki piłkarze Olimpii poszli za ciosem i już w 19 min. objęli prowadzenie. Marcin Smoliński kilkoma zwodami pobawił się na skrzydle z defensorami Okocimskiego. Wrzucił w pole karne, a tam na piłkę czekał już Adam Cieśliński, który pewnie wpakował futbolówkę głową do siatki.
Druga bramka podcięła skrzydła podopiecznym trenera Stacha, którzy dali się zdominować gospodarzom. Zaledwie 8 minut po drugiej bramce w 27 minucie było już 3:1 dla Olimpii Grudziądz. Piotr Ruszkul przejmuje piłkę po błędzie defensywy Okocimskiego i po rykoszecie jednego z defensorów Okocimskiego lobuje naszego goalkeepera, zdobywając trzecią bramkę dla Olimpii.
Ostatnie 15 minut I połowy to bronienie się Piwoszy przed śmiałymi atakami gospodarzy. Gdy wydawało się że w I połowie nic już nie może się wydarzyć, kontuzji nabawił się bramkarz Okocimskiego Aleksander Kozioł, którego po przerwie zastąpił Marek Pączek.
w II połowie tempo gry wyraźnie zwolniło. Olimpia starała się jak najdłużej utrzymać piłkę w obronie, by potem jak najszybciej przenieść ją w pole karne rywala.
w 57 min. Olimpia miała doskonałą sytuację na podwyższenie wyniku. Idealnie uderzył Ruszkul. Piłkę palcami musnął Pączek i futbolówka trafiła w poprzeczkę.
W 73 min. swoją szansę na drugiego gola maił Piotr Darmochwał, który po znakomitym dośrodkowaniu skierował futbolówkę głową w poprzeczkę.
Do ostatniego gwizdka obraz gry się już nie zmienił. Olimpia kontrolowała sytuację na boisku nie pozwalajac Okocimskiemu stworzyć zagrożenia pod bramką Bartosza Fabiniaka

Przed Piwoszami teraz blisko 545 kilometrowa podróż do Brzeska. Szkoda tylko że bez zdobyczy punktowej….

Olimpia Grudziądz 3-1 Okocimski KS Brzesko
Maciej Kowalczyk 13, Adam Cieśliński 20, Piotr Ruszkul 27 – Piotr Darmochwał 5

Olimpia: Bartosz Fabiniak – Robert Pisarczuk, Marcin Staniek, Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak – Piotr Ruszkul (90 Mateusz Górka), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (78 Michał Łabędzki), Adrian Frańczak, Maciej Kowalczyk (73 Robert Szczot) – Adam Cieśliński.

Okocimski KS: Aleksander Kozioł (46 Marek Pączek) – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Bartosz Sobotka – Piotr Darmochwał, Bruno Żołądź (46 Michał Nawrot), Konrad Cebula, Wojciech Wojcieszyński, Maciej Termanowski (78 Robert Smoliński) – Michał Szewczyk.

żółte kartki: Smoliński, Frańczak, Piter-Bučko, Kłus – Wojcieszyński.

sędziował: Marek Karkut (Warszawa).