28 września 2013

Przełamać niemoc

Dzisiaj o 16.00 Puszcza Niepołomice podejmie na własnym stadionie Okocimskiego KS Brzesko. Oprócz wymiaru prestiżowego, mecz w Niepołomicach jest także szansą na przełamanie dla dwóch potrzebujących punktów drużyn.

Była środa 24 lipca. Na boisku w Niepołomicach, w ramach rozgrywek Pucharu Polski, spotkały się po raz pierwszy w tym sezonie zespoły beniaminka I ligi – Puszczy i brzeskich „Piwoszy”.

Pewne zwycięstwo niepołomiczan (2-0), a także wcześniejsze z Chojniczanką zwiastowało, że w zbliżających się rozgrywkach ligowych Puszcza zyska miano „czarnego konia”. O Okocimskim mówiło się raczej w perspektywie jego ciężkiej walki o ligowy byt.

Minęły ledwie dwa miesiące, a oba zespoły znajdują się w dolnej części tabeli, choć w jakże różnym jej miejscu. Okocimski po dwóch ostatnich porażkach plasuje się na 12. miejscu z dorobkiem 10 punktów, zaś Puszcza dzięki remisowi w Nowym Sączu opuściła ostatnią lokatę w tabeli. Zespół Dariusza Wójtowicz ma jednak zaledwie 6 zdobytych oczek.

Dla obu drużyn to mecz na przełamanie. Okocimski nie wygrał od trzech meczy notując remis z Energetykiem oraz dwie porażki z Dolkanem i Kolejarzem. Niepołomiczanie ostatni raz wygrali z Termaliką, po których przyszło pięć spotkań bez wygranej (w tym dwa remisy). Jeżeli Puszcza przegra na dłużej pozostanie w strefie spadkowej, dla Okocimskiego zwycięstwo na boisku przy Kusocińskiego to szansa na powrót do bezpiecznego środka tabeli. W przeciwnym razie ekipa Piotra Stacha zacznie groźnie balansować na linie wyznaczającej utrzymanie i spadek.

Zarówno Puszcza jak i Okocimski powinny przystąpić do dzisiejszej rywalizacji w najmocniejszych składach. W Brzesku coraz bliżej gry jest już Daniel Brud, który w tym tygodniu grał już w sparingu z Unią Tarnów. Osłabieniem Puszczy będzie z pewnością brak Wallace’a i pauzującego za czerwoną kartkę Marcina Zontka.

Program 10 kolejki I ligi:

GKS Bełchatów 0-1 Arka Gdynia – awansem
Energetyk ROW Rybnik – Górnik Łęczna
Dolcan Ząbki – Miedź Legnica
Kolejarz Stróże – GKS Katowice
Puszcza Niepołomice – Okocimski KS Brzesko
Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz
Olimpia Grudziądz – Flota Świnoujście
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Wisła Płock
Stomil Olsztyn – GKS Tychy

Komentarze