15 września 2013

Pierwsza wyjazdowa porażka Okocimskiego

Okocimski KS Brzesko doznał swojej pierwszej wyjazdowej porażki w tegorocznych rozgrywkach I ligi. W Ząbkach brzeszczanie przegrali 3-2. Bramki dla gospodarzy padły po strzałach Bartosza Wiśniewskiego w 14′, Rafała Grzelaka w 17′ oraz Dariusza Zjawińskiego w 24′. Bramki dla Piwoszy zdobyli Konrad Cebula w 45’, Piotr Darmochwał w 65’.

Dolcan Ząbki – Okocimski Brzesko (3-1)
Bramki: Bartosz Wiśniewski 14′, Rafał Grzelak 17′, Dariusz Zjawiński 24′ – Konrad Cebula 45′, Piotr Darmochwał 65’
Żółte kartki: Matuszek, Zjawiński – Cebula, Smoliński, Nawrot, Wojcieszyński, Darmochwał
Czerwona kartka: Matuszczyk (43’ za brutalny faul)

Dolcan: Rafał Leszczyński – Rafał Grzelak, Piotr Klepczarek, Damian Jakubik, Łukasz Matuszczyk, Dawid Ryndak (54’ Damian Świerblewski), Tomasz Prejs (65’ Kamil Mazek), Szymon Matuszek, Bartosz Osoliński, Dariusz Zjawiński (90’+2’ Piotr Bazler), Bartosz Wiśniewski.

Okocimski: Marek Pączek – Mateusz Wawryka (62’ Bartosz Sobotka), Arkadiusz Ryś, Radosław Jacek, Mateusz Niechciał – Michał Nawrot, Konrad Cebula (46′ Piotr Darmochwał), Wojciech Wojcieszyński, Robert Smoliński (78’ Tomasz Marut) , Patryk Stefański, Michał Szewczyk.

Okocimski źle wszedł w mecz w Ząbkach. Już po pierwszych 25 minutach przegrywał 3-0 po składnych akcjach i golach gospodarzy. Dopiero od 43 minuty, czyli od momentu, kiedy za czerwoną kartkę (otrzymaną za brutalny faul na Konradzie Cebuli) z boiska zszedł Matuszczyk, „Piwosze” zaczęli śmielej atakować bramkę rywala. Jeszcze przed przerwą błąd bramkarza wybicia piłki sprzed pola karnego wykorzystał Cebula i technicznym strzałem z 30 metrów dał gola gościom.

Po zmianie stron brzeszcznie ruszyli do zdecydowanych ataków, które przyniosły trzy bardzo dobre okazje do zdobycia kontaktowego gola. Niestety na przeszkodzie stawał albo dobrze dysponowany Rafał Leszczyński, albo piłka obijała poprzeczkę gospodarzy.

W 65 minucie gola strzelił w końcu Piotr Darmochwał, który pokonał Leszczyńskiego ładnym strzałem z rzutu wolnego. Więcej bramek nie padło. Dolcan zacieśnił jeszcze bardziej swoje formacje nie pozwalając Okocimskiemu na stworzenie stuprocentowej sytuacji.

Drużyna Piotra Stacha przegrała swój pierwszy mecz wyjazdowy, który kosztował ją znaczny spadek – na 11. miejsce w ligowej tabeli.