14 września 2013

Przed meczem z Dolcanem. Niech połamią sobie Ząbki

Jutro o godzinie 12.15 Okocimski KS rozpocznie w Ząbkach mecz 8. kolejki I ligi, w którym rywalem zespołu trenera Stacha będzie wicelider tabeli, miejscowy Dolcan.

To nie będzie łatwy rywal dla Okocimskiego. Drużyna Roberta Podolińskiego potwierdza solidną grę z zeszłego sezonu tegoroczną systematycznością w gromadzeniu punktów. W bieżących rozgrywkach ekipa z Mazowsza zgromadziła 14 punktów (Okocimski – 10), na które złożyły się cztery zwycięstwa i da remisy. Jedyną porażkę ząbczanie ponieśli w meczu 7. kolejki w Nowym Sączu, co było sporą niespodzianką.

Drużyna z Ząbek została wzmocniona przed sezonem 10 zawodnikami, w tym trójką piłkarzy z młodzieżowego zespołu warszawskiej Legii: Mateuszem Długołęckim, Kamilem Mazkiem i Tomaszem Prejsem. Ponadto do Dolkanu przeszedł między innymi były zawodnik Cracovii – Kacper Tatara, a także: Marcin Figiel (Radomiak Radom), Łukasz Matuszczyk (Motor Lublin), Dawid Ryndak (Zagłębie Sosnowiec), Paweł Tarnowski (Polonia Warszawa), Nikola Todorović (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Rafał Zembrowski (Wisła Płock).

Lista zawodników, którzy opuścili Ząbki jest nieco krótsza od tej z wykazem letnich wzmocnień. Z bardziej znanych zawodników należy wymienić utalentowanego Mateusza Cichockiego, który przeszedł do Legii, Mateusza Piątkowskiego, który zasilił Jagiellonię Białystok, Pawła Sasina, który kilka tygodni temu prezentował się w Brzesku już w trykocie Górnika Łęczna oraz napastnika Macieja Tataja, który kontynuuje swoją karierę w Motorze Lublin.

W składzie Okocimskiego po raz kolejny kibice nie zobaczą Daniela Bruda. Pomocnik co prawda wrócił już do treningów, ale nie jest jeszcze w pełni formy. Trenuje z nami na 70 procent – powiedział trener Stach dziennikarzowi Dziennika Polskiego. Co ciekawe przyjście do klubu w ostatnim czasie Michała Szewczyka oraz powrót do zdrowia Wojciecha Wojcieszyńskiego, a mając jeszcze w zanadrzu Roberta Smolińskiego, daje szkoleniowcowi długo oczekiwany kłopot bogactwa jeżeli chodzi o linię ataku. Są w dobrej dyspozycji. Muszę poszukać odpowiedniego ustawienia – zapowiadał „DP” szkoleniowiec naszego klubu.

Okocimski staje jutro do piątego już meczu wyjazdowego. Co cieszy, cztery poprzednie konfrontacje przyniosły brzeszczanom aż 8 punktów, co jest póki co najlepszym rezultatem w tegorocznych rozgrywkach. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby te statystyki zespół „Piwoszy” wyśrubował jutro jeszcze bardziej. W końcu niech Dolcan połamie sobie „ząbki” na Okocimskim.

Program 8. kolejki

Mecze sobotnie:
Puszcza Niepołomice 0-1 Flota Świnoujście
GKS Katowice 2-1 Energetyk ROW Rybnik
Olimpia Grudziądz 3-1 GKS Tychy
Arka Gdynia 0-0 Miedź Legnica
GKS Bełchatów 1-1 Górnik Łęczna

Mecze niedzielne:

Dolcan Ząbki – Okocimski KS Brzesko 15 września, 12:15
Kolejarz Stróże – Sandecja Nowy Sącz 15 września, 16:00
Chojniczanka Chojnice – Wisła Płock 12:30
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Stomil Olsztyn 16:00

Komentarze