6 września 2013

Napisali o Okocimskim…

W internetowym wydaniu Dziennika Polskiego znalazł się tekst dotyczący postawy Okocimskiego Brzesko w bieżących rozgrywkach I ligi. Autor materiału powołuje się na opinię piłkarskiego eksperta – Marka Chojnackiego, który ocenia dotychczasową grę brzeszczan:  „Drużyna jest dobrze przygotowana fizycznie. To na tym szczeblu rozgrywek spory atut” – uważa były trener ŁKS.

Dziennikarz szuka przyczyn dobrego rozpoczęcia sezonu przez Okocimski KS, wskazując, że o sukcesie piłkarzy Piotra Stacha zadecydowała także taktyka oraz względy ambicjonalne: wytrzymałość i kondycja to nie wszystko. „Piwoszy” można pochwalić też za taktykę. Satysfakcję z tego powodu może mieć zwłaszcza trener Piotr Stach. „Kupił” zawodników profesjonalnym podejściem. Cierpliwie tłumaczył im taktyczne schematy. Oni okazali się pojętnymi uczniami. To przynosi efekty.

Swoje zrobiła również ambicja. W Okocimskim jest kilku zawodników z poprzedniego sezonu, którzy wiosną rzadko występowali. Wtedy grała armia zaciężna. Ona z trudem uratowała pierwszą ligę dla Brzeska. Piłkarze, którzy zostali w drużynie, za wszelką cenę udowadniają teraz, że potrafią grać i niepotrzebnie ich wcześniej skreślano.”

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ

Źródło: Dziennik Polski

Komentarze