27 lipca 2013

Sukces w Nowym Sączu. Sandecja – Okocimski 0-2!

Od mocnego uderzenia rozpoczęli nowy sezon piłkarze Okocimskiego Brzesko. W meczu 1 kolejki pokonali w Nowym Sączu Sandecję 0-2 (0-0) po bramkach Piotra Darmochwała w 47’ oraz Wojciecha Wojcieszyńskiego w 59’ meczu.

Podopieczni Piotra Stacha wyszli na mecz w innym składzie personalnym od tego, który rozpoczął pucharowy pojedynek w Niepołomicach. Co prawda w bramce zagrał Marek Pączek, ale parę stoperów tworzyli Radosław Jacek i Arkadiusz Ryś. Po bokach defensywy grali Mateusz Wawryka oraz Mateusz Niechciał, który jako jedyny z czteroosobowego bloku obronnego zagrał z Puszczą.

Brzeszczanie w środku pola wystawili defensywnego Daniela Bruda, przed którymi operowali bardziej ofensywnie usposobieni Konrad Cebula oraz Damian Buras (grał w środę). Na skrzydłach z kolei zagrali Piotr Darmochwał oraz Patryk Stefański.

Jak można było się spodziewać najbardziej wysuniętym zawodnikiem Okocimskiego był Wojciech Wojcieszyński, który do nowej roli przyzwyczajał się podczas przedsezonowych sparingów.

Piłkarze Okocimskiego od początku spotkania osiągnęli przewagę. Zwłaszcza w środku pola widoczna była ich dominacja. Bardzo dobry odbiór i szybkie ataki robiły wiele zamieszania w defensywie sądeczan. W pierwszych 45 minutach dwie znakomite okazje miał Piotr Darmochwał ,ale dwukrotnie przegrał pojedynki sam  na sam z Marcinem Cabajem.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla „Piwoszy”. W 47 minucie piłkę w leym narożniku pola karnego otrzymał Piotr Darmochwał i mocnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy.

Sandecja nie potrafiła znaleźć sposobu na mądrą grę Okocimskiego. Mimo prób przyspieszenia gry, obraz spotkania nie zmieniał się. Nadal funkcjonowała skuteczna strefa odbioru piłki, która legła u podstaw drugiej bramki dla Piwoszy. Po szybkiej akcji w środku pola gola strzelił Wojciech Wojcieszyński.

Po strzeleniu drugiej bramki brzeszczanie cofnęli się czekając na kolejną okazję do skontrowania rywala. Ta nadarzyła się niespełna pięć minut po bramce Wojcieszyńskiego. Patryk Stefański zagrał świetną piłkę do wbiegającego w pole karne Michała Nawrota, jednak ten nie zdołał pokonać Cabaja.

Sandecja w całym spotkaniu oddała dwa celne strzały. Najgroźniejszy w 90 minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym Pączek uratował swój zespół od straty gola po sytuacyjnym uderzeniu Piotra Giela.

Okocimski pokonał jak najbardziej zasłużenie Sandecję udanie rewanżując się jej za dwie porażki z poprzedniego sezonu. Co więcej, brzeszczanie udowodnili, że mimo sporych zmian personalnych w kadrze już na starcie rozgrywek będą trudnym rywalem dla pierwszoligowych zespołów.

Sandecja Nowy Sącz 0-2 Okocimski KS Brzesko

Bramki: Piotr Darmochwał 47’, Wojciech Wojcieszyński 59’

Żółte kartki: Giel, Szczepański – Wojcieszyński.

sędziował: Dawid Bukowczan.

Składy:

Sandecja: Marcin Cabaj – Marcin Makuch, Peter Petrán, Przemysław Szarek, Adam Mójta – Maciej Bębenek (72 Jozef Čertík), Paweł Nowak, Sebastian Szczepański, Wojciech Kalisz (37 Piotr Giel), Piotr Kosiorowski – Rafał Zawiślan (58 Łukasz Grzeszczyk).

Okocimski KS: Marek Pączek – Mateusz Wawryka, Arkadiusz Ryś, Radosław Jacek, Mateusz Niechciał – Patryk Stefański (75 Bartosz Sobotka), Daniel Brud, Damian Buras (84 Robert Smoliński), Konrad Cebula (50 Michał Nawrot), Piotr Darmochwał – Wojciech Wojcieszyński.

Źródło: ekstraklasa.net, własne