26 lipca 2013

I ligę czas zaczynać

Jutrzejszym wyjazdowym meczem z Sandecją Nowy Sącz Okocimski Brzesko zainauguruje pierwszoligowy sezon 2013/2014. Początek spotkania o 18.00.

Meczowi otwarcia towarzyszy zawsze niepewność, ale i nadzieja na udane otwarcie rozgrywek. Nie inaczej jest w Brzesku. Okocimski KS przystępuje do ligowej inauguracji po przegranym meczu pucharowym z Puszczą Niepołomice. W spotkaniu tym szkoleniowiec brzeszczan – Piotr Stach –  rzucił na głęboką wodę kilku młodych zawodników chcąc dokładnie przyjrzeć się im podczas meczu o stawkę i określić ich miejsce w klubowej hierarchii. Nasza drużyna nie zdała tego egzaminu, bo przegrała – powiedział lapidarnie opiekun brzeszczan. Dodał także, że każdy kolejny mecz dla jego będącego w przebudowie zespołu będzie istotny w aspekcie dalszego zgrywania poszczególnych formacji. Nadmienił również, że jego celem jest stworzenie solidnego zespołu, który będzie zdobywał punkty, a w konsekwencji zapewni utrzymanie Okocimskiemu w I lidze.

Po meczu chwalony za kilka ciekawych akcji i strzałów Damian Buras, pomocnik „Piwoszy” zapowiedział , że on i jego koledzy wyciągną wnioski z porażki w Niepołomicach. Za trzy dni godzina „W” – jak to mówi nasz trener. Zaczynamy ligę. – powiedział wskazując nową strefę zaangażowania całego klubu.

W poprzednim sezonie Okocimski dwukrotnie mierzył się z Sandecją i dwukrotnie musiał uznać jej wyższość. Każde jednak spotkanie – jesienne w Nowym Sączu (3-4), oraz wiosenne w Brzesku (0-1), przyniosło wiele emocji kibicom obu drużyn i przy odrobinie szczęścia mogło zakończyć się zwycięstwem „Piwoszy”. Do trzech razy sztuka chciałoby się powiedzieć…

Latem w zespole Sandecji, podobnie jak  w Brzesku doszło do sporych roszad kadrowych. Z zespołem trenera Hajdo pożegnało się aż 11 zawodników: Petar Borovićanin, Adrian Danek, Sebastian Duda, Marcin Kowalski, Mateusz Kowalski, Paweł Leśniak, Piotr Mroziński, Wojciech Mróz, Sebastian Spiewak, Patryk Tuszyński, Paweł Zwoliński. W zestawieniu tym nie ujęliśmy obrońcy Jakuba Nowaka, o którym głośno zrobiło się ostatnio w całej Polsce za sprawą brutalnego pobicia w szatni trenera Hajdy. Zawodnik został zwieszony przez klub.

W cieniu skandalu sądeczanie zakontraktowani pomocnika Łukasza Grzeszczyka z GKS Bełchatów (poprzednio między innymi Widzew Łódź), obrońców: Kamila Słabego z Resovii i Michała Szeligę z Sandecji II, a także napastników: Sylwestra Tokarza również z rezerw klubu oraz Rafała Zawiślaka, który ostatnio pozostawał bez klubu.

Plan 1. kolejki I ligi:

Mecze sobotnie:

Sandecja Nowy Sącz – Okocimski KS Brzesko 18:00
Chojniczanka Chojnice – Kolejarz Stróże  18:00
Olimpia Grudziądz – Dolcan Ząbki 18:00
Stomil Olsztyn – Arka Gdynia  16:00
Wisła Płock  – Miedź Legnica 15:45
Mecze niedzielne:
Termalica Bruk-Bet Nieciecza  –  Energetyk ROW Rybnik 12:15
Flota Świnoujście   – GKS Katowice 12:30
GKS Tychy  – Górnik Łęczna 17:00
GKS Bełchatów – Puszcza Niepołomice  18:00

Źródło: 90minut.pl, sandecja.com.pl, własne

Komentarze