23 lipca 2013

Okocimski zakontraktował kolejnych zawodników

Okocimski Brzesko sfinalizował negocjacje kontraktowe z dziewięcioma zawodnikami. Część z nich została do naszego klubu wypożyczona, część przedłużyła obowiązujące transfery,  zaś jeden z nowo pozyskanych piłkarzy przeszedł do drużyny Piotra Stacha na zasadzie transferu definitywnego.

W pierwszej grupie znaleźli się: Aleksander Kozioł (Lech Poznań), Piotr Darmochwał (Remes Opalenica), Patryk Stefański (Ruch Chorzów), Sani Goringo Abubakar oraz Patmore Shereni (LZS Piotrkówka), Damian Buras (Wisła Kraków).

Dwóch pierwszych nie trzeba nikomu przedstawiać. Aleksander Kozioł jest wychowankiem Okocimskiego i gra w nim nieprzerwanie z przerwą na grę w Polonii Nowy Tomyśl i Lubuszaninie Trzcianka. Dwudziestojednoletni bramkarz wiosną 2012 roku podpisał trzyipółetni kontrakt z poznańskim Lechem. W minionych rozgrywkach Kozioł zagrał w 10 pierwszoligowych meczach  OKS.

Piotr Darmochwał jest nominalnie zawodnikiem Remesu Opalenica i stamtąd od roku 2009 jest wypożyczany do naszego klubu. W poprzednim sezonie ten filigranowy ofensywny pomocnik zagrał w 31 ligowych meczach „Piwoszy”, w których strzelił 4 gole.

Patryk Stefański (rocznik 1990) w ubiegłej rundzie grał w zespole Młodej Ekstraklasy Ruchu Chorzów. Rozegrał 4 spotkania, w których zdobył jednego gola. Stefański ma na swoim koncie także 6 spotkań w ekstraklasie w barwach ekipy z Cichej.

Patmore Shereni, znany również jako Pat, to dwudziestodziewięcioletni obrońca pochodzący z Zimbabwe. Do Polski przyjechał wiosną 2008 roku. Swoją przygodę z naszym futbolem rozpoczął od KS Wisła. Obecnie jest zawodnikiem LZS Piotrówka. W ubiegłej rundzie zagrał w 10 meczach ligowych tego trzecioligowego klubu. Z Piotrówki wypożyczony został  także Sani Goringo Abubakar (rocznik 1985). Nigeryjski pomocnik zanim trafił do Polski przez kilka lat grał w niższych ligach hiszpańskich. W poprzednim sezonie, występując już w LZS Piotrówka, rozegrał 24 mecze ligowe.

O Damianie Burasie głośno zrobiło się w polskiej piłce latem ubiegłego roku, kiedy jeszcze jako piłkarz krakowskiego Hutnika  podpisał kontrakt z krakowską Wisłą. Ofensywny pomocnik szybko jednak odniósł poważną kontuzję, która wyhamowała jego karierę. Powracającemu do dawnej dyspozycji nastolatkowi (rocznik 1994) pozostały występy w Młodej Ekstraklasie, w której zagrał w 22 meczach i strzelił 2 gole.

Kolejną grupę zawodników, którzy związali się z Okocimskim stanowią Wojciech Wojcieszyński oraz Mateusz Niechciał. Pierwszy będzie  reprezentował barwy „Piwoszy” przez kolejne 12 miesięcy, drugi, obrońca, który zasilił szeregi brzeszczan przed kilkoma miesiącami (z Podbeskidzia Bielsko – Biała) – sześć.

Na zasadzie transferu definitywnego do zespołu z Brzeska przeszedł Michał Nawrot – pomocnik Hutnika Kraków. W poprzednim sezonie należał do liderów trzecioligowca, dla którego zdobył 10 goli w 24 meczach. Nawrot podpisał kontrakt z Okocimskim na jeden rok.

Źródło: 90minut.pl, własne

Komentarze