30 czerwca 2013

Puchar Tatr: Okocimski przegrywa w karnych

W swoim pierwszym meczu w „Pucharze Tatr” Okocimski Brzesko przegrał w rzutach karnych z Cracovią 1-4. Po regulaminowych 90 minutach gry mecz zakończył się wynikiem 1-1. Bramki, jeszcze w pierwszej połowie strzelili:  Vladimir Boljević w 38′ oraz Wojciech Wojcieszyński w 12′. W dzisiejszym meczu o trzecie miejsce drużyna Piotra Stacha zmierzy się z Sandecją, która uległa 0-1 Podbeskidziu Bielsko – Biała.

Cracovia – Okocimski (1-1)
Bramki: Boljević 12’- Wojcieszyński 36’
Rzuty karne 4-1
Puzigaca, Dąbrowski, Kuś, Kosanović – Jeremienko.

Cracovia: Perdijić –  Struna, Żytko, Kosanović, Marciniak –  Straus, Szeliga – Danielewicz, Steblecki,  Boljević – Bernhardt.
II połowa: Perdijić – Kuś, Żytko, Kosanović, Puzigaca – Zejdler, Dąbrowski, Budziński – Dudzic, Ntibazonkiza, Romanow.

Okocimski: Marcin Koper – Konrad Wieczorek, Jano Wajda,  Nowak, Mateusz Niechciał – Paweł Pyciak, Michał Nawrot, Daniel Brud, Wojciech Wojcieszyński, Piotr Darmochwał – Paweł Smółka

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Pączek, Pat, Sroka, Baliga, Jeremienko, Smoliński, Termanowski i Pedro.

Mecz z beniaminkiem ekstraklasy miał wyrównany charakter. Już pierwsza groźna sytuacja Okocimskiego, w składzie którego wystąpiło kilku testowanych zawodników,  przyniosła mu bramkę. Kombinacyjną akcję całego zespołu zakończył Wojciech Wojcieszyński. Po stracie gola do głosu doszła Cracovia, która przyspieszyła grę, co skończyło się tuż przed przerwą wyrównującym golem Vladimira Boljevicia.

Druga połowa toczyła się głównie w środku boiska. Oba zespoły nie stworzyły sobie sytuacji do strzelenia bramki nie licząc uderzenia w poprzeczkę Dudzica. Spotkanie rozstrzygnęły rzuty karne, w których lepsi okazali się krakowianie.