30 czerwca 2013

Okocimski trzeci w Pucharze Tatr

Tym razem fortuna uśmiechnęła się do piłkarzy Okocimskiego Brzesko. W meczu o trzecie miejsce w Pucharze Tatr, drużyna Piotra Stacha pokonała w rzutach karnych 4-2 pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz. Regulaminowy czas gry oba zespoły zakończyły remisem 1-1.  Bramkę dla brzeszczan zdobył Paweł Smółka w  12 minucie meczu.

Podobnie jak w meczu z Cracovią, tak i przeciwko Sandecji Okocimski otworzył wynik spotkania. W 12 minucie Dawid Ryndak obsłużył dobrym podaniem bardzo aktywnego w tym spotkaniu Pawła Smółkę, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem z Nowego Sącza.

Sądeczanie wyrównali zaledwie sześć minut później. Po podaniu Macieja Bębenka do piłki doszedł jeden z testowanych zawodników Sandecji i pokonał Aleksandra Kozioła.

W pierwszej połowie lekką przewagę mieli piłkarze Okocimskiego, którzy kilkakrotnie byli bliscy strzelenia drugiego gola. W drugiej inicjatywę przejęła Sandecja spychając „Piwoszy” do defensywy. W 77 minucie słupek, po strzale Certika, uratował brzeszczan od utraty gola.  Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego na strzał z 25 metrów zdecydował się Radosław Jacek. Jego próbę z trudem sparował na rzut rożny Bomba.

O trzecim miejscu w turnieju zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali piłkarze Okocimskiego wygrywając 4-2. Do bramki Bomby trafili kolejno Jacek, Ogar, Ryndak oraz Baliga (spudłował testowany Matheus). Z dobrej strony pokazał się również Koper, który obronił strzał Żołądzia.

W meczu o pierwsze miejsce Cracovia pokonała 3-1 Podbeskidzie Bielsko – Biała.

Sandecja – Okocimski KS 1-1

Bramki: zawodnik testowany 18’ – Paweł Smółka 12’

Sandecja Nowy Sącz: (I połowa) zawodnik testowany I (34 Daniel Bomba) – Marcin Makuch, Peter Petrán, Arkadiusz Czarnecki, Adam Mójta – Maciej Bębenek, Mateusz Orzechowski, Sebastian Szczepański, Rafał Zawiślan – Sylwester Tokarz, zawodnik testowany II.

(II połowa) Daniel Bomba – Jakub Nowak, zawodnik testowany, Arkadiusz Czarnecki (70′ Peter Petrán), Kamil Słaby – Michał Szeliga, Jozef Certík, zawodnik testowany (60′ Bruno Żołądź), Maciej Nowak – Fabian Fałowski, Maciej Górski.

Okocimski KS Brzesko: (I połowa) Aleksander Kozioł – Konrad Wieczorek, Radosław Jacek, Ján Vajda, Mateusz Niechciał – Dawid Ryndak, Valentin Jeriomenko, Michał Nawrot, Daniel Brud, Piotr Darmochwał – Paweł Smółka. (II połowa) Marcin Koper – Dawid Ryndak, Pat, Ján Vajda (70′ Maciej Gurgul), Mateusz Niechciał (70′ Radosław Jacek) – Paweł Pyciak (70′ Maciej Termanowski), Tomasz Baliga, Wojciech Wojcieszyński, Gordzielik, Tomasz Ogar – Matheus.

Źródło: 90minut.pl, sportowefakty.pl, własne