6 czerwca 2013

Warta ukarana walkowerem

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN ukarał walkowerem Wartę Poznań za mecz 33. kolejki I ligi z Miedzią Legnica. W poznańskim zespole wystąpił nieuprawniony zawodnik – Igor Jurga. Na boisku padł wynik 2-2 (1-0), a 21-latek w 34. minucie wpisał się na listę strzelców.

Jurga 30 maja o godzinie 16:00 rozegrał mecz w zespole rezerw w ramach 28. kolejki IV ligi, a następnie wystąpił przez 74. minuty w spotkaniu z Miedzią Legnica, czym przekroczył dopuszczalną liczbę minut na boisku w czasie 48 godzin.

Warta zapowiada odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. W przypadku utrzymania tej decyzji, „Piwoszom” do zajęcia bezpiecznego 15. miejsca, w sobotę wystarczyłby tylko remis. Zawodnicy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby w ostatnim meczu sezonu odnieść zwycięstwo przed własną publicznością, wynagradzając jej dotychczasowe rezultaty, jakie osiągali w Brzesku.