28 maja 2013

Tylko zwycięstwo

Okocimski KS Brzesko, aby myśleć realnie o utrzymaniu, musi najbliższe dwa domowe spotkania wygrać. Zadanie nie będzie łatwe, tym bardziej, że beniaminek z Małopolski w kończącym się już sezonie 2012/2013 nie wygrał „u siebie” ani razu! Pierwsze starcie już jutro, a rywalem „Piwoszy” będzie Dolcan Ząbki. Początek spotkania o godz. 17, na Stadionie Miejskim przy ul. Okocimskiej 34.

Dolcan Ząbki po przerwie zimowej odniósł osiem zwycięstw z rzędu u został okrzyknięty rewelacją rundy wiosennej, stając się równocześnie poważnym kandydatem do awansu do T-Mobile Ekstraklasy. Zatrzymała go dopiero Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która przed własną publicznością pokonała ząbczan 3:1. Później podopieczni Roberta Podolińskiego spuścili nieco z tonu. W pięciu następnych pojedynkach uzbierali zaledwie pięć punktów i odpadli z walki o promocję. W poprzedniej kolejce pechowo zremisowali 1:1 z Miedzą Legnica. W 20. minucie swojego bramkarza pokonał Mateusz Cichocki. Punkt Dolcanowi na początku drugiej odsłony zapewnił Dariusz Zjawiński.

Po 31. rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 51. punktów i do czwartej Cracovii tracą 7 „oczek”. Strata jest jeszcze do odrobienia, ale najprawdopodobniej walka o Ekstraklasę rozegra się między Termalicą, Zawiszą, Flotą i właśnie „Pasami”. Na aktualny dorobek Dolcanu złożyło się 15 zwycięstw, 6 remisów i 10 porażek. Bilans bramkowy ząbczanie mają dodatni (49-35). Ich najlepszym strzelcem jest Mateusz Piątkowski, autor 13. trafień. W kadrze mają ośmiu zawodników z przeszłością ekstraklasową. Najbardziej znany kibicom powinien być Paweł Sasiń (141 występów), który w przerwie zimowej przeprowadził się z Łodzi do Ząbek.

Na jesień Okocimski KS Brzesko przegrał minimalnie z ząbczanami, choć nie brakowało okazji, aby „Piwosze” z pod warszawskich Ząbek wywieźli choćby punkt. O zwycięstwie gospodarzy przesądziło trafienie Grzegorza Piesio, byłego zawodnika Lecha Poznań, OKS-u 1945 Olsztyn (dzisiejszego Stomilu), czy Znicza Pruszków.

Jutro przy Okocimskiej 34 na pewno nie zobaczymy pauzujących za kartki: Dawida Kucharskiego oraz Piotra Komana. Trener Czesław Palik będzie musiał radzić sobie bez dwójki zawodników, na których zawsze stawiał. Jego vis-a-vis Robert Podoliński nie będzie mógł skorzystać z usług Rafała Grzelaka, który podczas meczu z Miedzią obejrzał ósmy żółty kartonik w tym sezonie.

Teraz „Piwosze” muszą odnieść zwycięstwo. Tylko komplet punktów sprawi, że Okocimski nadal pozostanie w grze o utrzymanie. Wszystkich sympatyków brzeskiego klubu zapraszamy na starcie Okocimskiego KS Brzesko z Dolcanem Ząbki, w ramach 32. kolejki I ligi. Początek o godz. 17.

Więcej informacji o najbliższym rywalu:

Dolcan Sport Sportowa Spółka Akcyjna
Miejski Klub Sportowy Dolcan Ząbki
Rok założenia: 1927
Rok założenia spółki: 2000
Barwy: biało-czerwono-granatowe
Stadion: pojemność – 3.883 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie – brak / boisko – 105 m x 68 m
Prezes: Jerzy Szczęsny (od 28 października 2008)
Trener: Robert Podoliński (od 6 kwietnia 2011)