21 maja 2013

Teraz albo nigdy

Sytuacja Okocimskiego KS Brzesko jest coraz gorsza. Porażka z GKS-em Katowice i zwycięstwo Stomilu Olsztyn sprawiło, że „Piwosze” do olsztynian tracą już 10 punktów, a do końca sezonu maksymalnie mogą zdobyć 15. W środę podopiecznych Czesława Palika czeka zaległy mecz w ramach 20. kolejki. Rywalem brzeszczan będzie Kolejarz Stróże. Starcie z rywalem zza miedzy Okocimski po prostu musi wygrać.

Kolejarz Stróże plasuje się na 11. miejscu, z dorobkiem 41. punktów (11 zwycięstw, 8 remisów i 10 porażek). Bilans bramkowy mają zerowy (40-40). Ponad połowę bramek dla stróżan zdobył Maciej Kowalczyk. 36-letni napastnik, mający na swoim koncie 113 występów w Ekstraklasie, z dwudziestoma dwoma trafieniami jest najlepszym strzelcem I ligi. W rundzie jesiennej o jego umiejętnościach przekonali się m.in.r „Piwosze”, kiedy to trafił na 1:0. W samej końcówce świetnym strzałem z dystansu popisał się Paweł Pyciak, wyrównując i ustalając stan rywalizacji.

W ubiegły weekend Kolejarz przegrał na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 0:2, a Okocimski musiał uznać wyższość GKS-u Katowice (1:4). Honor „Piwoszy” w 89. minucie uratował Wojciech Wojcieszyński, który w ostatnich pięciu meczach trzykrotnie trafiał do siatki. Z sześcioma golami jest najskuteczniejszym strzelcem beniaminka z Małopolski.

W Stróżach na pewno nie zagra Damian Byrtek, który w 20. minucie starcia z „GieKSą” otrzymał czerwoną kartkę. Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Rafał Cegliński. Dobrą wiadomością dla trenera Czesława Palika jest powrót Tomasza Ogara, który ostatnio borykał się z urazem więzadła pobocznego środkowego.

Początek meczu Kolejarz Stróże – Okocimski KS Brzesko o godz. 17. Oczy kibiców brzeszczan równocześnie będą skierowane na Poznań, gdzie Warta podejmować będzie Stomil Olsztyn.

Więcej informacji o najbliższym rywalu:

Klub Sportowy Kolejarz w Stróżach
Data założenia: 2 sierpnia 1949
Barwy: bordowo-niebiesko-białe
Adres: Stróże 503, 33-331 Stróże
Stadion: (otwarty w 1949 roku)
pojemność – 2.000 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie – brak / boisko – 109 m x 67 m
Prezes: Bolesław Dywan (od stycznia 2007)
Trener: Przemysław Cecherz (od 23 czerwca 2011)