11 maja 2013

Druga połowa rozwiała nadzieje

Okocimski KS Brzesko w ramach 29. kolejki I ligi przegrał na wyjeździe z Arką Gdynia 1:3 (1:0). Po pierwszej połowie „Piwosze” prowadzili, a do siatki trafił Bartosz Flis. W drugiej połowie swoją jedenastą i dwunastą bramkę w tym sezonie zdobył Marcus Vinicius i 13. porażka brzeszczan stała się faktem. Zadecydowała o tym słaba druga połowa, która pozbawiła beniaminka z Małopolski nadziei na wywiezienie punktów z Gdyni.

Początek meczu nie obfitował w okazje bramkowe. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Dopiero w 25. minucie pierwszy strzał na bramkę oddał Tomasz Jarzębowski. Doświadczony obrońca Arki uderzył jednak obok słupka. Chwilę później Janusza Surdykowskiego na przedpolu uprzedził Dawid Mieczkowski. W 31. minucie mieliśmy 1:0 dla Okocimskiego. Jakub Kowalski wykorzystał błąd Krajanowskiego, wyłożył piłkę Bartoszowi Flisowi, a ten nie miał problemów z pokonaniem Michała Szromnika. Dwaj byli „Arkowcy” szybko przypomnieli się włodarzom gdyńskiego klubu. Centymetrów zabrakło, aby do siatki trafił także Jakub Kowalski. Piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego otarła się tylko o zewnętrzną część słupka. Pod koniec pierwszej połowy mocniej zaatakowali gospodarze, ale ofiarne interwencje w obronie Dawida Kucharskiego i Konrada Wieczorka uchroniły brzeszczan przed stratą gola. Podopieczni Czesława Palika na przerwę schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron nad poprzeczką główkował Tomasz Jarzębowski. Opiekun Arki po kwadransie gry w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Na placu gry pojawili się: Rafał Grzelak i Michał Gałecki. Szkoleniowiec „Piwoszy” widząc te roszady, wprowadził na plac gry Wojciecha Wojcieszyńskiego, który zastąpił Bartosza Flisa. W 65. minucie było 1:1. W słupek trafił Mateusz Szwoch, ale dobitka Marcusa Viniciusa była już skuteczna. Brazylijczyk zaliczył jedenaste trafienie w bieżących rozgrywkach…a w 69. minucie już dwunaste, kiedy to pewnie wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Szwocha, posyłając futbolówkę głową do siatki. To było zabójcze pięć minut w wykonaniu Arki Gdynia! Na tym żółto-niebiescy nie chcieli poprzestać. Piłkę po uderzeniu Janusza Surdykowskiego sprzed linii bramkowej wybił któryś z obrońców „Piwoszy”. W 75. minucie indywidualną akcją popisał się Jakub Kowalski, ale na jego drodze stanął golkiper Arki. „Piwosze” starali się zdobyć gola wyrównującego. Nad poprzeczką z dystansu uderzał Wojciech Wojcieszyński. W 85. minucie niewiele pomylił się wprowadzony z ławki rezerwowych Łukasz Zwoliński. W końcówce brzeszczan dobił Janusz Surdykowski, popisując się ładnym uderzeniem z piętki. Był to piąty mecz z rzędu, w którym napastnik gdynian wpisuje się na listę strzelców. Przy bramce asystował mu Rafał Grzelak.

Za tydzień, tj. 18 maja kolejny mecz. Okocimski KS Brzesko na własnym terenie podejmować będzie GKS Katowice, który dzisiaj pewnie wygrał z Miedzią Legnica 2:0. Początek meczu o godz. 17. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.