23 kwietnia 2013

Kucharski wyróżniony

W niedzielę swoją pierwszą bramkę w barwach Okocimskiego KS Brzesko zdobył Dawid Kucharski. Były zawodnik m.in Lecha Poznań, Heart of Midlothian F.C. czy Pogoni Szczecin w 54. minucie wykorzystał dobre podanie od Jakuba Kowalskiego, przytomnie zachował się w polu karnym i płaskim strzałem ustalił wynik konfrontacji z Polonii Bytom.

Doświadczony stoper znalazł uznanie w oczach redakcji portalu Ekstraklasa.net, która umieściła go w jedenastce 24. kolejki I ligi. Tak uzasadnia swój wybór: Bardzo dobry występ obrońcy „Piwoszy” w Bytomiu. Polonia miała ogromne problemy z tworzeniem składnych akcji ofensywnych, co Kucharski wykorzystywał, zapędzając się pod bramkę rywala. Kilka razy groźnie uderzał, co zaowocowało dającą spokój bramką na 3:0 na początku drugiej połowy.

Jedenastka 24. kolejki I ligi wg. Ekstraklasa.net: Marcin Cabaj (Sandecja Nowy Sącz), Janusz Bucholc (Stomil Olsztyn), Dawid Kucharski (Okocimski KS Brzesko), Adrian Bartkowiak (Warta Poznań) – Patryk Fryc (Flota Świnoujście), Grzegorz Lech (Stomil Olsztyn), Grzegorz Piesio (Dolcan Ząbki), Piotr Rocki (GKS Tychy), Dariusz Pawlusiński (Termalica Bruk-Bet Nieciecza) – Patryk Tuszyński (Sandecja Nowy Sącz), Jakub Bąk (GKS Tychy).