13 kwietnia 2013

Debiuty trenerskie

Już jutro o godz. 12:15 Okocimski KS Brzesko w ramach 23. kolejki I ligi podejmować będzie Flotę Świnoujście. Na ławkach trenerskich obu ekip zasiądą nowe twarze. „Piwoszy” poprowadzi Czesław Palik, a Flotę Tomasz Kafarski. Czyj debiut okaże się szczęśliwszy? Czy beniaminek z Brzeska w końcu przełamie passę meczów bez zwycięstwa na swoim terenie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy już w niedzielę.

Flota Świnoujście rewelacyjnie spisywała się w rundzie jesiennej, którą w cuglach wygrała. Po przerwie zimowej jutrzejszy rywal Okocimskiego bardzo obniżył loty, o czym świadczą trzy porażki i tylko jeden remis, z Miedzią Legnica. Po tym spotkaniu z posadą trenera świnoujścian pożegnał się Dominik Nowak, a zastąpił go były szkoleniowiec Lechii Gdańsk czy Cracovii – Tomasz Kafarski. Jego asystentem został Jacek Paszulewicz. Jedno „oczko” do swojego konta dopisał sobie także Okocimski, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej. Jutrzejszy mecz będzie konfrontacją dwóch (oprócz ŁKS-u) najsłabszych drużyn na wiosnę. Nie najlepszą sytuację Okocimskiego ma odmienić stary-nowy trener Czesław Palik, któremu postawiono jasny cel – utrzymanie w I lidze.

Na wiosnę zarówno Okocimski jak i Flota spisują się poniżej oczekiwań, ale w tabeli te dwa zespoły dzieli ogromna różnica. Flota do tej pory uzbierała 41 punktów, a złożyło się na to 13 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek, przy bilansie bramkowym 34-21. Ich najskuteczniejszym strzelcem jest Sebastian Olszar. Były zawodnik Ruchu Chorzów, który w swoim dorobku ma ponad 100 meczów w Ekstraklasie, ośmiokrotnie pokonywał golkiperów rywala. Defensorzy „Piwoszy” będą musieli zwrócić także uwagę na Arkadiusza Aleksandra, który grając jeszcze w Sandecji Nowy Sącz, strzelił brzeszczanom aż trzy gole. Dobrą wiadomością dla kibiców Okocimskiego jest gotowość do gry Dawida Kucharskiego. Doświadczony stoper będzie miał okazję zadebiutować w oficjalnym meczu przed brzeską publicznością.

W poprzedniej rundzie, „Piwosze” nieznacznie przegrali w Świnoujściu. Jedyną bramkę w 33. minucie po wzorowo przeprowadzonym kontrataku zdobył Sebastian Olszar. Beniaminek z Małopolski miał okazję wywieźć z nad morza jakiś punkt, ale nieznacznie mylili się w pierwszej połowie Wojciech Wojcieszyński, a w drugiej Tomasz Ogar, który w przerwie zmienił Łukasza Zaniewskiego. W 66. minucie starcia na Wyspie Uznam z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Radosław Jacek. Bardzo dobre zawody między słupkami rozegrał wtedy Aleksander Kozioł, który po dłuższej przerwie być może wróci do bramki brzeszczan. Po stronie Floty osiemdziesiąt minut na placu gry spędził Daniel Chyła, aktualnie zawodnik Okocimskiego, który zapowiada, że wszelkie sentymenty pozostawi w szatni.

Pierwszy gwizdek sędziego Rafała Rokosza z Katowic zabrzmi o godz. 12:15. W przerwie tego pojedynku i po jego zakończeniu stacja Orange Sport ma pokazać najważniejsze wydarzenia oraz wywiady z niedzielnej konfrontacji. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Na półtorej godziny przed meczem będzie można w kasie wyrobić lub uaktualnić kartę kibica, bez której nikt nie wejdzie na stadion.

Stadion: OSiR Wyspiarz
pojemność – 4.500 miejsc (3.070 siedzących) / oświetlenie – brak / boisko – 100 m x 64 m
Prezes: Edward Rozwałka
Trener: Dominik Nowak (od 26 lipca 2012), Tomasz Kafarski (od 11 kwietnia 2013)