12 kwietnia 2013

Sylwetka Czesława Palika

Czesław Palik urodził się 9 maja 1948 roku w Krakowie. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w Cracovii, z którą w 1966 roku zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów. Po blisko siedmiu latach przeniósł się do Kielc, gdzie z Koroną wywalczył awans do II ligi.Karierę zawodniczą zakończył w sezonie 1980/81, mając 35 lat.

64-latek swoją przygodę z funkcją trenera rozpoczął trzy lata po zawieszeniu butów na kołek – właśnie w Koronie. Wcześniej ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Kielcach. W swojej długiej przygodzie trenerskiej pracował m.in w Błękitnych Kielce, Bucovii Bukowa, Granacie Skarżysko-Kamienna, Hetmanie Zamość, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Stal Rzeszów, a ostatnio Skawinka Skawina.W 1981, będąc trenerem młodzieżowej reprezentacji Kieleckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, zdobył w Szczecinie Puchar dr Jerzego Michałowicza.

Dla Czesława Palika będzie to powrót do Brzeska. 10 grudnia 2007 roku objął funkcję trenera Okocimskiego KS Brzesko, zastępując Zbigniewa Kordelę i w swoim ligowym debiucie wygrał z KSZO Ostrowiec 2:0. Z „Piwoszami” wywalczył awans do II ligi. Za jego kadencji, w 35 meczach Okocimski odniósł 15 zwycięstw, przegrał 10-krotnie i osiem razy remisował. Został zwolniony 9 września 2008, po porażce ze Stalą Poniatowa 2:3.

Komentarze