21 listopada 2012

Szansa dla juniorów

W kadrze meczowej Okocimskiego na jutrzejszy sparing z BKS-em Bochnia znalazło się dwóch juniorów starszych. Mowa o Tomaszu Gałce (1994) i Jakubie Baranie (1995). Szansę gry w pierwszej drużynie otrzymać może również Konrad Kurzywilk (1996), który na co dzień gra w juniorach młodszych „Piwoszy”.  Z takiego obrotu wydarzeń cieszy się dyrektor klubu Artur Koza. – Mecze towarzyskie po zakończonej rundzie jesiennej to idealna okazja, aby sprawdzić nowych zawodników, którzy mogą zasilić szeregi pierwszoligowca, ale także sprawdzić umiejętności młodzieży trenującej w Okocimskim – powiedział.

Dyrektor klubu jest przekonany, że szanse dane młodym zawodnikom będą procentowały w przyszłości i zmobilizują pozostałych juniorów do jeszcze cięższej pracy na treningach. – Młodzi chłopcy powołani na to spotkanie poczują bezpośrednią rywalizację na poziomie seniorów, a śmiem twierdzić. że włożą całe serce w to, aby zaprezentować się trenerowi tak, by ten baczniej im się przyglądał w kolejnych sparingach i treningach – zakończył.

Tomasz Gałka jest napastnikiem, Jakub Baran to boczny obrońca, a nominalną pozycją Konrada Kurzywilka jest środek pomocy. Opiekę nad w/w juniorami sprawuje trener Sławomir Rydz.

Komentarze