19 listopada 2012

Jeden punkt na koniec rundy

Okocimski KS Brzesko w ramach 17. kolejki I ligi zremisował 1:1 (0:1) w Poznaniu z tamtejszą Wartą. Był to ostatni mecz ligowy w tym roku. „Piwosze” zakończyli rundę jesienną na 17. miejscu z dorobkiem 13. punktów. Przed beniaminkiem z Małopolski okres roztrenowania, a w czwartek sparing z III-ligowym BKS-em Bochnia.

W początkowych minutach spotkania obie ekipy grały bardzo nerwowo, często tracąc w prosty sposób piłki. Pierwsze strzały oddali gospodarze. Wojciech Trochim został  zablokowany przez brzeską defensywę, a Grzegorz Bartczak posłał futbolówkę nad poprzeczką. Po kwadransie gry Wojciech Wojcieszyński niecelnie strzelał z dystansu. Okocimski przez prawie 5 minut grał o jednego zawodnika mniej, bowiem Radosław Jacek rozciął łuk brwiowy i długo był opatrywany poza linią boczną boiska. W 22. minucie Wojciech Trochim zdecydował się na strzał sprzed pola karnego. Piłka otarła się jeszcze o nogi któregoś z obrońców „Piwoszy” i zatrzymała się na górnej siatce. Niespełna dziesięć minut później mieliśmy 1:0 dla Okocimskiego. Liwan Litwiniuk płasko dośrodkował z rzutu wolnego, futbolówka odbiła się od rywala, trafiła pod nogi Pawła Smółki, który mocnym strzałem pokonał bramkarza Warty. W 36. minucie gospodarze mogli wyrównać, ale Bartłomiej Pawłowski pomylił się nieznacznie. Tuż przed przerwą poznanianie byli blisko doprowadzenia do remisu, ale uderzenie głową Krzysztofa Bartoszaka dobrze wybronił Dawid Mieczkowski i OKS do szatni schodził przy jednobramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron, mocno przeziębionego Wojciecha Wojcieszyńskiego zmienił Tomasz Ogar, który chwilę później „zarobił” żółtą kartkę za faul na rywalu. O milimetry sprzed pola karnego pomylił się Wojciech Trochim, ale w 70. minucie Warta w końcu dopięła swego. Wprowadzony z ławki Mateusz Pogonowski źle trafił w piłkę, ale uczynił to tak szczęśliwie, że asystował Tomaszowi Magdziarzowi, który mocnym strzałem nie dał szans na interwencję Dawidowi Mieczkowskiemu. Dwie akcję później „Piwosze” powinni objąć po raz drugi w tym starciu prowadzenie. Iwan Litwiniuk wygrał stykową sytuację z bramkarzem Warty, minął go, ale jego podanie w kierunku Pawła Smółki i Piotra Darmochwała przecięli obrońcy „Zielonych”. W 74. minucie Wojciech Trochim groźnie uderzał z rzutu wolnego – minimalnie za wysoko. Przed szansą stanął również Tomasz Magdziarz, ale piłka po jego strzale także przeleciała nad poprzeczką. Starał się odpowiedzieć Iwan Litwiniuk, ale posłał futbolówkę daleko obok dalszego słupka bramki. W 85. minucie sfaulowany został Tomasz Ogar, ale sędzia uznał, że napastnik Okocimskiego symulował i dał mu żółtą kartkę. Było to jego drugie upomnienie, w konsekwencji którego Tomasz Ogar „wyleciał” z boiska. Arbiter doliczył aż 5 minut do regulaminowych dziewięćdziesięciu. Obie ekipy starały się przechylić szalę na swoją korzyść, ale żadnej ta sztuka się nie udała. Należy odnotować bardzo groźny strzał z dystansu Przemysława Belli – także niecelny.

Ostatecznie, Okocimski KS Brzesko zremisował na wyjeździe z Wartą Poznań i do swojego skromnego dorobku punktowego może dopisać sobie jedno „oczko”. W meczu więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie gospodarze, ale brzeszczanie z Wielkopolski wracają z tarczą, a nie na niej. Rundę jesienną „Piwosze” kończą na przedostatnim, siedemnastym miejscu, z dorobkiem 13. punktów.