18 sierpnia 2012

Bramka stadiony świata Pyciaka daje remis

Po bardzo przeciętnym meczu Okocimski KS Brzesko zremisował z Kolejarzem Stróże 1:1 (0:0). Bramkę dającą „Piwoszom” cenny punkt w 89. minucie zdobył wprowadzony z ławki rezerwowych Paweł Pyciak. Beniaminek I ligi po dwóch spotkaniach ma na swoim koncie cztery punkty. W następnym tygodniu podopiecznych Krzysztofa Łętochy czekają dwie ligowe batalie: z Cracovią (22 sierpnia) i Zawiszą Bydgoszcz (25 sierpnia).

Pojedynek Okocimskiego z Kolejarzem Stróże nie stał na wysokim poziomie. Obydwie ekipy skupiły się na grze w środkowej strefie boiska. Mieliśmy bardzo mało akcji oskrzydlając, a uderzeń w światło bramki było jak na lekarstwo.  Niewiele brakowało, aby pierwsze z czterech derbów Małopolski na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy z udziałem „Piwoszy” rozpoczęły się idealnie dla gospodarzy. Znakomite długie podanie Mateusza Wawryki do Konrada Wieczorka. Młody obrońca brzeszczan z łatwością minął rywala i wycofał piłkę do Piotra Darmochwała, ale ten uderzył obok bramki. Później oglądaliśmy piłkarskie szachy, w których główną rolę odgrywali arbitrzy. Pierwszy strzał w światło bramki OKS-u odnotowaliśmy w … 37. minucie, kiedy Łukasz Zaniewski uderzył zbyt lekko, aby pokonać bramkarza stróżan. Piłkarze do szatni schodzili przy bezbramkowym remisie. Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Okocimskiego. Długa piłka w kierunku Macieja Kowalczyka i najskuteczniejszy strzelec I ligi wygrywa pojedynek sam na sam z Dawidem Mieczkowskim, posyłając futbolówkę tuż obok nogi interweniującego goalkeepera „Piwoszy”. Piłkarze Kolejarza Stróże w późniejszej fazie spotkania cofnęli się i skupili się na obronie korzystnego rezultatu. W 84. minucie za dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwoną z boiska wyleciał Michał Gryźlak, który trzydzieści minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych. „Piwosze” zwietrzyli swoją szansę, ale zadania nie ułatwiał im sędzia. W polu karnym padł Wojciech Wojcieszyński, ale arbiter główny nie dopatrzył się przewinienia obrońcy stróżan. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się porażką „Piwoszy” fantastycznym uderzeniem z 25. metrów, w samo okienko bramki popisał się wprowadzony z ławki Paweł Pyciak. Tysiąc kibiców, zgromadzonych na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 oglądało bramkę stadiony świata! Filigranowy pomocnik OKS-u padł w objęcia kolegów z zespołu. Okocimski starał się jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, ale ewidentnego faulu na Tomaszu Ogarze w polu karnym nie zauważył sędzia, który chwilę później zagwizdał po raz ostatni w tej konfrontacji.