31 lipca 2012

"Piwosze" w 1/16 Pucharu Polski!

Zdziesiątkowany kadrowo Okocimski KS Brzesko po serii rzutów karnych pokonał Polonię Bytom i wywalczył awans do 1/16 Pucharu Polski! W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1, a dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Jedenastki lepiej wykonywali „Piwosze” (4:2) i to oni zmierzą się w kolejnej rundzie z obrońcą tytułu – Legią Warszawa.

Przed pojedynkiem pucharowym z bytomianami trener Krzysztof Łętocha miał nie lada problem i spory ból głowy – jak zestawić linię obrony, kiedy dysponuje się tylko trzema obrońcami. Ze składu za kartki wypadli: Mateusz Urbański, Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, a do zdrowia powoli dochodzi Mateusz Pawłowicz. Ostatecznie opiekun „Piwoszy” postawił na stoperze filigranowego Tomasza Baligę, który razem z Rafałem Ceglińskim miał przerywać ataki gości.  W protokole meczowym po stronie OKS-u widniało tylko piętnastu piłkarzy. Poza grą przez najbliższy czas są Paweł Smółka oraz Michał Oświęcimka. Sytuacja nie ciekawa, nie do pozazdroszczenia, ale pomimo tych problemów, beniaminek I ligi uporał się ze spadkowiczem z zaplecza T-Mobile Ekstraklasy i awansował do 1/16 Pucharu Polski. Mecz rozpoczął się od mocnych ataków Okocimskiego, ale próby Tomasza Ogara czy Pawła Pyciaka były nieskuteczne. W 19. minucie mieliśmy 1:0 dla gospodarzy. Bezpośrednio z rzutu wolnego piłkę do bramki skierował Piotr Darmochwał, zrywając pajęczynę. Fantastyczne uderzenie kapitana OKS-u wywołało spory aplauz na trybunach w Brzesku. „Piwosze” nie zwalniali tempa, ale mimo prób Valentina Jioremenki czy Łukasza Zaniewskiego wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Goście zaraz przed zejściem do szatni mieli okazji wyrównać, ale o centymetry pomylił się Przemysław Szkatuła. W drugiej odsłonie spotkania tempo meczu nieco spadło. Swojego szczęścia z dystansu próbował Iwan Litwiniuk, ale uderzył obok słupka bramki bytomian. W końcówce goście ze Śląska nacisnęli brzeszczan, zmuszając ich do kilku prostych błędów. Pomyłki stoperów na szczęście nie były negatywne w skutkach, bowiem na posterunku czuwał Aleksander Kozioł. Piłkarze Polonii Bytom dopięli swego w 84. minucie. Prosta strata w środku pola i mający dużo miejsca Daniel Pietrycha uderza nie do obrony z ok. 25 metrów, tuż przy prawym słupku bramki strzeżonej przez Kozioła. W ostatniej akcji meczu piłka ponownie zatrzepotała w siatce brzeszczan, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i zagwizdał koniec regulaminowego czasu gry. Po raz trzeci w tej edycji Pucharu Polski piłkarze Okocimskiego zmuszeni byli powalczyć jeszcze w dogrywce. Obydwa zespoły starały się jak najdłużej utrzymać przy piłce i dociągnąć do serii rzutów karnych. W konkursie jedenastek lepsi okazali się zawodnicy Okocimskiego, mający w swoich szeregach świetnie dysponowanego tego dnia Aleksandra Kozioła, który wybronił dwie próby bytomian i stał się bohaterem brzeskiej publiczności. Beniaminek I ligi powtórzył wyczyn sprzed roku i awansował do 1/16 Pucharu Polski. Tym razem „Piwosze” podejmować będą nie Śląsk Wrocław, ale inną wielką firmę – Legię Warszawa. Zapowiada się kolejne piłkarskie święto w Brzesku. Termin spotkania z warszawianami jest jeszcze nie znany. W najbliższych dniach decyzje podejmie Polski Związek Piłki Nożnej.

[match id=434]

Bramki: 19′ Piotr Darmochwał – 84′ Daniel Pietrycha

Rzuty karne: 1:0 Piotr Darmochwał, 1:0 Daniel Pietrycha (broni Kozioł), 2:0 Wojciech Wojcieszyński, 2:1 Przemysław Szkatuła, 3:1 Marcin Szałęga, 3:1 Martin Baran (broni Kozioł), 3:1 Przemysław Bella (broni Mika), 3:2 James Sinclair, 4:2 Tomasz Baliga

Okocimski KS Brzesko: Aleksander Kozioł – Przemysław Bella, Rafał Cegliński, Tomasz Baliga, Konrad Wieczorek – Paweł Pyciak (88′ Marcin Szałęga), Valentin Jioremenko (69′ Wojciech Wojcieszyński), Iwan Litwiniuk, Piotr Darmochwał – Tomasz Ogar (70′ Robert Trznadel), Łukasz Zaniewski.

Polonia Bytom: Mateusz Mika – Kamil Banaś, Piotr Kulpaka, Martin Baran, Przemysław Szkatuła – Maksym Pokotyliuk, Daniel Pietrycha, Paweł Alancewicz (66′ Dawid Krzemień), James Sinclair, Kamil Białkowski (83′ Kamil Walesa) – Michał Płókarz (74′ Krzysztof Michalak).

Żółte kartki: Wieczorek, Pyciak – Pietrycha, Pokotyliuk