18 maja 2012

Ostatni mecz w Brzesku

Piłkarze Okocimskiego KS Brzesko nie mają chwili wytchnienia w końcówce sezonu. Wczoraj w Siedlcach pokonali tamtejszą Pogoń, dzisiaj odbyli poranny trening a już jutro zagrają „u siebie” z Wisłą Puławy, w ramach 33. kolejki 2. Polskiej Ligi gr. wschodniej. Będzie to ostatnie w tym sezonie spotkanie „Piwoszy” przed własną publicznością.

Pojedynek z puławianami miał zostać rozegrany w sobotę, ale za zgodą Zarządu Wisły Puławy oraz  Wydziału Gier PZPN termin przesunięto na piątek (18 maja). Dzięki temu brzeszczanie będą mogli następnego dnia świętować wywalczenie awansu, bawiąc się na koncercie Dody. Najbliższy rywal OKS-u zajmuje 10. miejsce w tabeli, z 34. punktami na swoim koncie. Złożyło się na to 8 zwycięstw, 10 remisów i 10 porażek. Bilans bramkowy, podobnie jak ostatni przeciwnik – Pogoń Siedlce, mają ujemny (29-31). Ich najskuteczniejszym strzelcem jest wicekról strzelców Konrad Nowak (11 bramek). To właśnie na tego napastnika defensywa „Piwoszy” będzie musiała zwrócić uwagę. Obydwa zespoły do piątkowego meczu podejdą na luzie, bez jakiejkolwiek presji. Okocimski już dawno zapewnił sobie awans na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy oraz tytuł mistrzowski, a piłkarze z Puław dzięki ostatniej wygranej z Pelikanem Łowicz do Małopolski przyjadą pewni utrzymania na drugoligowym froncie. Nie oznacza to, że potraktują wyprawę do Brzeska jako wycieczkę krajoznawczą. Jak zapowiadają, powalczą na terenie lidera o komplet punktów i sprawienie niespodzianki. Mecz ten będzie szczególny dla kibiców, bowiem po raz ostatni staną przed okazją dopingowania swoich ulubieńców na Okocimskiej 34. Dodatkowym faktem jest to, że na „stare śmieci” powraca wieloletni zawodnik „Piwoszy” Sławomir Jagła, który przez dziesięć lat był zawodnikiem Okocimskiego KS Brzesko i po raz pierwszy w swojej karierze stanie po drugiej stronie barykady. Jeśli chodzi o kadrę OKS-u na to spotkanie, to wiemy, że trener Krzysztof Łętocha nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Mateusza Pawłowicza a także zawieszonego za nadmiar żółtych kartek Ukraińca Iwana Litwiniuka. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Radosława Jacka, który mocno odczuwa starcie z Siedlec i nie wziął udziału w poniedziałkowym treningu. Najbliższe godziny wyjaśnią, czy popularny „Ołówek” będzie do dyspozycji szkoleniowca. Początek rywalizacji o godz. 17. Przypominamy, że podczas spotkania będzie można zapisać się na wyjazd do Pruszkowa.

Kilka informacji o najbliższym rywalu OKS-u:

Klub Sportowy Wisła Puławy
Rok założenia: 1923
Barwy: biało-niebieskie
Stadion: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach
pojemność – 4.418 miejsc (wszystkie siedzące) / oświetlenie – 1000 lx / boisko – 105 m x 68 m
Prezes: Grzegorz Nowosadzki (od 1 grudnia 2010)
Trener: Mariusz Sawa (od 22 czerwca 2010), Jacek Magnuszewski (od 8 listopada 2011), Mariusz Sawa (od 21 listopada 2011), Jacek Magnuszewski (od 17 stycznia 2012)

Sukcesy:

5. miejsce w III lidze – 1989/90
awans do II ligi – 2010/11
Puchar Polski – Lubelski ZPN – 2008/09

Źródło: własne/90minut.pl

Komentarze