9 maja 2012

Okocimski nadal bez porażki

Okocimski KS Brzesko remisuje w Boguchwale ze Stalą Sandeco Rzeszów 1:1, w meczu w ramach 30. kolejki 2. Polskiej Ligi gr. wschodniej i nadal podtrzymuje serię meczów bez porażki (26.). Bramkę na wagę cennego remisu w 88. minucie zdobył Wojciech Wojcieszyński, wykorzystując podanie od Pawła Pyciaka.

Zaczęło się najgorzej jak tylko mogło, bowiem już w 4. minucie prowadzenie objęli gospodarze. W zamieszaniu podbramkowym, piłkę do własnej siatki niefortunnie skierował Rafał Cegliński. Była to dopiero ósma stracona bramka Okocimskiego w tym sezonie. Rzeszowianie, mający nóż na gardle – walczą o utrzymanie w drugiej lidzie, prowadzili grę i raz po raz zagrażali „Piwoszom”, stwarzając sobie dogodne sytuacje. Nie wykorzystali ich jednak Andreja Prokić, czy Szymon Solecki. Piłka albo zatrzymywała się na interweniującym Aleksandrze Koziole, albo lądowała na poprzeczce. Okocimski w pierwszej połowie nie prezentował się zbyt dobrze, o czym świadczyć mogą tylko dwa strzały oddane w kierunku bramki „Stalowców”.  Najbliżej celu był Piotr Darmochwał, ale jego próba zatrzymała się na obrońcach. W przerwie piłkarze Okocimskiego musieli usłyszeć kilka cierpkich słów od trenera Krzysztofa Łętochy, co widoczne było w ich poczynaniach po zmianie stron. Brzeszczanie starali się szybko doprowadzić do remisu, ale długo im się to nie udawało. Strzały Pawła Smółki czy Piotra Darmochwała, albo były niecelne, albo świetnie bronił Tomasz Wietecha. „Piwosze” swego dopięli dopiero pod koniec pojedynku, za sprawą dwójkowej akcji rezerwowych. Podawał Paweł Pyciak, a Wojciech Wojcieszyński skierował futbolówkę do siatki i piłkarze lidera 2. Polskiej Ligi gr. wschodniej mogli cieszyć się z ciężko wywalczonego jednego „oczka” oraz z faktu, że nie przegrali tego spotkania i kontynuują serię meczów bez porażki.