7 kwietnia 2012

Świąteczna forma "Piwoszy"

W Wielką Sobotę, Okocimski KS Brzesko po słabszym spotkaniu pokonał Pelikana Łowicz 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył niezawodny ostatnimi czasy Piotr Darmochwał. Było to szesnaste ligowe zwycięstwo „Piwoszy”, którzy kontynuują serię meczów bez porażki (21).

Zaczęło się od śmiałych ataków gospodarzy. Bardzo aktywny tego dnia był Piotr Darmochwał, który dwukrotnie, zdaniem sędziego, znalazł się jednak na pozycji spalonej. W 14. minucie wszystko odbyło się tak jak należy. Ładnie do akcji ofensywnej podłączył się Mateusz Wawryka i uderzył z dystansu. Bramkarz Pelikana „wypluł” piłkę przed siebie, a do niej doskoczył Piotr Darmochwał i wpakował ją do pustej siatki. Po tym trafieniu „Piwosze” całkowicie przejęli inicjatywę, ale nie potrafili jej udokumentować drugim golem. Jednobramkowym prowadzeniem OKS-u zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej śmielej poczynali sobie łowiczanie, którzy kilka razy poważniej zatrudnili defensywę brzeszczan oraz Dawida Mieczkowskiego, ale nie mogli znaleźć sposoby na jej rozmontowanie. W 55. minucie doskonałą interwencją popisał się goalkeeper Okocimskiego, który sparował na poprzeczkę uderzenie z najbliższej odległości. Trener Pelikana chwilę później postawił wszystko na jedną kartę i wprowadził dwójkę najskuteczniejszych napastników (Solecki i Okoński), ale i tym nic nie wskórał. Gospodarze mieli również swoje okazje, ale Paweł Smółka główkował wprost w bramkarza, a Robert Trznadel posłał futbolówkę nieznacznie obok słupka. Losy tej rywalizacji ważyły się do samego końca, pachniało remisem, ale ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem „Piwoszy”, których gra nie porywała, ale najważniejszy jest komplet punktów i zrobienie kolejnego dużego kroku w stronę 1 ligi. Cieszy natomiast rosnąca frekwencja w Brzesku. Dzisiejszy pojedynek oglądało blisko tysiąc osób.