27 lutego 2012

Przegrana na własne życzenie

Okocimski KS Brzesko na własne życzenie przegrał w meczu kontrolnym z Popradem Muszyna 0:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w 89. minucie, kiedy to Ryszard Drobny z najbliższej odległości pokonał Dawida Mieczkowskiego, po stałym fragmencie gry.

W pierwszej połowie, jak i przez znaczną większość rywalizacji, „Piwosze” prowadzili grę i stwarzali sobie kilka dogodnych sytuacji. Brakowało jednak skuteczności, albo dobrze między słupkami spisywał się goalkeeper muszynian. Swoje próby oddali m.in Wojciech Wojcieszyński, Paweł Smółka oraz Damian Szymonik, u którego śladów po urazu już nie widać. W przerwie trener Krzysztof Łętocha wymienił prawie całą jedenastkę i po raz kolejny w tym okresie przygotowawczym testował grę, ustawienie lidera 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej, z Michałem Oświęcimką na pozycji napastnika. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, ale wynik także, pomimo okazji Tomasz Ogara, Jarosława Krzaka oraz wspomnianego wyżej Michała Oświęcimki. Gdy wydawało się, że sparing zakończy się bezbramkowym remisem, oponent w samej końcówce wykonywał rzut wolny. Piłka przeleciała nad głowami defensorów z Brzeska, trafiła pod nogi Ryszarda Drobnego, a ten z najbliższej odległości umieścił ją w siatce, zapewniając Popradowi zwycięstwo.

Okocimski KS Brzesko – Poprad Muszyna 0:1 (0:0)
Bramka: 89′ Ryszard Drobny

Okocimski KS Brzesko: Aleksander Kozioł (46′ Dawid Mieczkowski), Damian Szymonik (46′ Konrad Wieczorek), Radosław Jacek, Mateusz Urbański (46′ Rafał Cegliński), Mateusz Wawryka (46′ Mateusz Pawłowicz), Paweł Pyciak, Dawid Dynarek (46′ Tomasz Baliga), Wojciech Wojcieszyński (46′ Piotr Darmochwał), Iwan Litwiniuk (46′ Jarosław Krzak), Robert Trznadel (46′ Michał Oświęcimka), Paweł Smółka (46′ Tomasz Ogar)