7 lutego 2012

Piłkarzom zabiją mocniej serca

W drugi dzień obozu w Myśleniach, zawodnikom Okocimskiego KS Brzesko przyjdzie rozegrać sparing z pierwszoligową Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Początek tego meczu kontrolnego już o godz. 11, a więc zbyt długo podopieczni Krzysztofa Łętochy sobie nie pośpią. Będzie to pierwsza z dwóch zaplanowanych konfrontacji podczas myślenickiego pobytu.

Niecieczanie to aktualny wicelider 1 Ligi, który po pierwszej rundzie głośno dobija się do bram T-Mobile Ekstraklasy. Przed podopiecznymi Duśana Radosky’ego jeszcze długa droga, ale na tę chwilę są rewelacją bieżących rozgrywek. Dla piłkarzy OKS-u to doskonała okazja do pokazania swoich umiejętności i utarcia nosa wyżej notowanemu rywalowi. Zapały studzi jednak szkoleniowiec „Piwoszy”, Krzysztof Łętocha, dla którego wynik tego pojedynku to sprawa drugorzędna. Popularne „Słoniki” mają za sobą sześciodniowy obóz w Muszynie, podczas którego przyszło im rywalizować z Popradem Muszyna. Mecz ten zakończył się bezbramkowym remisem, a słowacki menager dał szansę gry kilku testowanym młodzieżowcom, którzy dobrą postawą w juniorskich ligach zasłużyli sobie na miły prezent, jakim niewatpliwie jest kilkudniowy pobyt i trening z pierwszą drużyną. Wcześniej popularne „Słoniki” zremisowały ze Śląskiem Wrocław (2:2 przyp.red.) oraz uległy Ruchowi Chorzów 0:3.

Dla Pawła Smółki oraz Radosława Jacka ten mecz będzie szczególny. Spędzili oni bowiem w tym klubie kilka lat, odnosząc z Termalicą wiele sukcesów. Teraz są zawodnikami Okocimskiego KS Brzesko i będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, na tle byłych kolegów. Po drugiej stronie barykady mamy Jakuba Czerwińskiego, który dołączył do niecieczan właśnie z Brzeska, przed sezonem 2011/2012 oraz Łukasza Szczoczarza, który przed niecałe dwa lata reprezentował barwy Okocimskiego (2008/2009). W tej rywalizacji na pewno bardziej zabije im serce.

Po raz ostatni te dwa kluby stanęły na przeciw siebie w sezonie 2009/2010. Mecz na Okocimskiej zakończył się remisem 1:1, a bramkę dla gospodarzy zdobył wtedy Sławomir Jagła. Natomiast na terenie rywala, brzeszczanie musieli uznać wyższość LKS Niecieczy – dzisiejszej Termalici Bruk-Bet, przegrywając 0:3. Dwa trafienia odnotował wtedy grający teraz w Okocimskim, Paweł Smółka.

Nastroje w szeregach aktualnego lidera 2 Polskiej Ligi, gr. wschodniej są bardzo dobre. Do zdrowia powoli wraca Michał Oświęcimka, ale jego występ z Termalicą stoi pod dużym znakiem zapytania. Początek meczu kontrolnego o godz. 11, a po południu dłuższa relacja oraz kolejna kartka z pamiętnika „Piwosza” z obozu.

Fot. Tomasz Madejski/futbol.org.pl

Komentarze