11 stycznia 2012

"To będzie dla mnie ważny okres"

Prezentujemy rozmowę z zawodnikiem Okocimskiego KS Brzesko, Konradem Wieczorkiem, który opowiada nam o atmosferze panującej w klubie, zbliżającym się okresie przygotowawczym oraz o celach na rundę wiosenną.

Dołączyłeś do Okocimskiego w trakcie trwania rundy jesiennej. Z perspektywy tych czterech miesięcy spędzonych tutaj, jak spostrzegasz Okocimski KS Brzesko ?

Ciesze się ze zmiany otoczenia. W Okocimskim panuje bardzo dobra atmosfera. Można dużo wynieść z zajęć treningowych, poziom Młodej Ekstraklasy, a II ligi to różnica. Treningii z lepszymi zawodnikami na pewno przyniosą efekty. W Cracovii dużo się nauczyłem i wiele jej zawdzięczam, ale ostatnio ten klub przechodzi kryzys, dlatego ostatni rok nie wspominam zbyt dobrze.

Z kim masz najlepsze kontakty ? Kto najbardziej pomógł ci się zaaklimatyzować w nowym środowisku?

Z każdym zawodnikiem w drużynie mam dobry kontakt, zarówno ze starszymi i młodszymi. Nie trzeba było wiele czasu, żeby się zaaklimatyzować.

Za nami runda jesienna, którą w głównej mierze przesiedziałeś na ławce rezerwowych. Dopiero pod koniec trener dawał Ci szanse występów.

Tak, przyszedłem do klubu po 10 kolejce rozgrywek. Drużna była na 1 miejscu, bez porażki. Trener nie miał co zmieniać, także nie mam tego nikomu za złe. Jestem zadowolony, ze dostałem szansę debiutu, teraz może być tylko lepiej.

Okocimski ma bardzo wyrównaną kadrę, a na Twojej pozycji za konkurentów masz Mateusza Wawrykę, który jest mocnym punktem „Piwoszy” oraz Damiana Szymonika i kapitana drużyny, Mateusza Pawłowicza. Jak widzisz swoje szanse w rywalizacji o pierwszy skład?

Wszyscy trzej zawodnicy są dobrymi piłkarzami. Ja jestem zawodnikiem uniwersalnym, równie dobrze mogę grać na prawej i lewej stronie, a nawet na pomocy. Czas pokaże jak rywalizacja się rozwinie. Ciesze się z tego, ze rywalizacja jest duża.

Dla Ciebie okres przygotowawczy jest świetną okazją na pokazanie się sztabowi szkoleniowemu.Jak Ty do tego podchodzisz?

To będzie na pewno bardzo ważny dla mnie okres, w którym wiele się wyjaśni. Będę starał się pokazać z jak najlepszej strony w każdym sparingu. Chce dobrze wykorzystać ten okres. Liczę, że podejmiemy równą walkę z drużynami z 1 ligi. Najbardziej ciekawi mnie mecz z Termalicą, ponieważ jest to zespół, który posiada aspiracje na Ekstraklasę.

Niedługo wznawiacie treningi, a w marcu wracacie do walki na froncie drugoligowym. Jakie stawiasz przed sobą cele?

Pierwszorzędnym celem jest dla mnie regularna gra, chce mieć większy udział w walce o awans do 1 ligi, który jest celem, zarówno moim jak i całego klubu oraz zawodników.

Komentarze