5 września 2011

Podsumowanie 7 kolejki

Za nami już 7 kolejka 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej. Zmagania drugoligowców jak zwykle dostarczyły nam sporo emocji i wielu niespodzianek. Wszystko zaczęło się już w sobotę (3 września) o godz. 11, kiedy to Wisła Puławy pokonała Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły już po 18 minutach gry. Identycznym rezultatem kończyły się konfrontacje w Iławie, Sokółce oraz Pruszkowie. Wicelider tabeli nie miał problemów z pokonaniem Stali Rzeszów. Sokół Sokółka „u siebie” przegrał z OKS 1945 Olsztyn, a w niedziele Znicz Pruszków pokonał beniaminka 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej, Pogoń Siedlce. Drugi z beniaminków – Garbarnia Kraków sprawił chyba największą niespodziankę tego weekendu, pokonując w Stalowej Woli tamtejszą Stal aż 3:0. Kibiców w Boguchwale zaskoczyła także Resovia Rzeszów, tym razem pozytywnie. „Resoviacy” od 9 godzin nie potrafili zdobyć bramki, a w sobotnie popołudnie przełamali tę fatalną passę, z nawiązką, wygrywając z Wigrami Suwałki aż 4:1. Niespodzianką zakończył się także mecz w Niepołomiach, gdzie miejscowa Puszcza nieznacznie uległa KSZO Ostrowcu Świętokrzyskiemu. W ostatnich pięciu minutach KSZO najpierw wyrównało stan rywalizacji, aby chwilę później dobić niepołomiczan i przechylić szalę na swoją korzyść. Tym samym dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Pelikanem Łowicz, Okocimski KS Brzesko jest jedyną niepokonaną drużyną w lidze.